Szybki kontakt

Dlaczego Termo Klima

O firmie

Firma rozpoczęła swoją działalność w 1997 roku, jako firma handlowo-usługowa zajmująca się sprzedażą, montażem, konserwacją oraz naprawą klimatyzacji. Początkowo jako spółka cywilna w późniejszym okresie jako spółka jawna a od 2007 roku po połączeniu ze spółką prawa handlowego, Termo Klima uzyskała statut spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Obecnie spółka jest jedną z największych w branży klimatyzacyjnej zatrudniając na stałe ponad 50 wykwalifikowanych osób, współpracując ze wszystkimi producentami urządzeń klimatyzacyjnych. W planach rozwojowych spółki na lata 2017-2022 zapisane są : dynamiczny wzrost obrotów, marży i zysku, kilkukrotne zwiększenie zatrudnienia oraz pozyskanie kapitału na dalszy rozwój  poprzez przekształcenie w spółkę akcyjną i debiut na giełdzie. Nieustannie podnoszone wysokie kwalifikacje naszych pracowników gwarantują jak najlepsze wykonanie zleconych projektów i zadań, co ma potwierdzenie w opinii klientów. Zdobyte certyfikaty potwierdzają profesjonalne umiejętności techniczne ekip monterskich oraz serwisowych, jak również świadczą o najwyższej jakości wykonywanych usług.

Po co montujemy klimatyzacje?

Klimatyzator jest prostym i coraz tańszym sposobem na poprawienie komfortu życia podczas upałów. Nie tylko ochładza powietrze, ale także usuwa z niego nadmiar wilgoci. A im mniej jest wilgoci w powietrzu, tym lepsze jest nasze samopoczucie.

Z badań, jakie prowadzono przez wiele lat, wynika, że latem najlepiej czujemy się wtedy, gdy temperatura powietrza wynosi 23-26°C, a jego wilgotność 40-60%. Gdy temperatura rośnie, zaczynamy się pocić, gdyż w ten sposób nasz organizm oddaje nadmiar ciepła. Gdy wilgotność spada, nasze samopoczucie od razu się poprawia, mimo że nadal jest gorąco.

Temperatury nie można obniżać w sposób dowolny, gdyż groziłoby to przeziębieniem. Przyjmuje się, że różnica temperatury pomiędzy pomieszczeniem klimatyzowanym a nieklimatyzowanym nie powinna przekraczać 7°C, gdyż inaczej organizmowi ludzkiemu ciężko jest zaadaptować się do takiej zmiany.

Jeżeli przebywanie w pomieszczeniu z włączonym klimatyzatorem ma być dla nas przyjemnością, nie możemy odczuwać ruchu powietrza. Dlatego ważna jest prędkość jego przepływu i możliwość regulacji w urządzeniu kierunku, w jakim jest wydmuchiwane po oziębieniu. Jeżeli prędkość przepływu powietrza będzie większa niż 0,2 m/s, odczujemy to jako przeciąg, zwłaszcza gdy jesteśmy spoceni. Łatwo wtedy się przeziębić, a przecież nie po to montujemy klimatyzację!